دانلود Power Plan Assistant 3.2 – نرم افزار کم حجم بهینه سازی باتری لپ تاپ

دانلود Power Plan Assistant 3.2 – نرم افزار کم حجم بهینه سازی باتری لپ تاپ

یکی از موارد و قطعات اصلی در دستگاه های لپ تاپ باتری می باشد که باعث فراهم سازی انرژی مورد نیاز برای استفاده از لپ تاپ می شود. یکی از مشکلاتی که تمام کاربران لپ تاپ از آن رنج می برند، به اتمام رسیدن سریع انرژی باتری می باشد که این مشکل مربوط به استفاده بیشتر و مصرفی اضافی برنامه های نصب شده روی سیستم است. نرم افزارهای مختلف و زیادی در زمینه بهینه سازی باتری لپتاپ و صرف جویی در استفاده از شارژ وجود دارد که در وبسایت نیز قبل از این چند بار معرفی نموده ایم. در این مطلب نیز قصد قرار دادن نرم افزار کم حجم Power Plan Assistant داریم که نرم افزاری طراحی شده جهت بهینه نمودن مصرف باتری در لپتاپ می باشد و از حجم یک مگابایت برخوردار است.

این نرم افزار از هوشمندی عالی در زمینه خود برخوردار است که خیلی از کارها را برای شما آسان نموده است که بعد از نصب ازم نیست شما کار بسیاری را انجام دهید و تمام گزینه ها مشخص هستند.  نرم افزار با بررسی هایی که روی صرف جویی انرژی باتری انجام می دهد ، باعث کاهش مصرف باتری می شود که هم عمر باتری و هم مدت اتمام شارژ باتری نیز کا...

دانلود UserBenchmark 2.9.3.0 – نرم افزار تست سریع سرعت کامپیوتر

دانلود UserBenchmark 2.9.3.0 – نرم افزار تست سریع سرعت کامپیوتر

شاید در بعضی از مواقع به خاطر دلایلی بخواهید از سرعت کامپیوتر خود با خبر شوید. برای مطلع شدن از سرعت کامپیوتر راه های مختلف وجود دارد یکی از بهترین ها برای رسیدن به نتیجه دقیق استفاده از نرم افزارهای تست سرعت کامپیوتر می باشد که علاوه بر داشتن اطلاعات کافی و دقیق در مورد سرعت کامپیوتر از رابط کاربری سریع و آسان چند ثانیه برخوردار می باشد. UserBenchmark یکی از نرم افزار تست سریع کامپیوتر می باشد که با نصب آن در سیستم عامل ویندوز، کامپیوتر خود را می توانید مورد آزمایش قرار دهید و اطلاعات کاربردی را در این زمینه به دست آورید. شما از این طریق به سرعت می توانید کامپیوتر خود را اندازه گیری کنید، مشکلات سخت افزار را شناسایی کرده و راه حل آن ها را پیدا نمایید تا به نوعی به سیستم کامپیوتری خود بهینه سازی کلی را ببخشید!

نصب برخی از نرم افزارهای سنگین سرعت سیستم عامل ویندوز را کاهش می دهند که می توانید با نصب آن ها بر روی کامپیوتر خود ، با تست زدن سرعت کامپیوتر به نتایج مورد نظر در مورد برنامه های کاهش دهنده سرعت پی ببرید. در کل می توان گفت که نرم ا...

دانلود CPUMon Pro 2.1 – نرم افزار نظارت بر عملکرد سی پی یو کامپیوتر

دانلود CPUMon Pro 2.1 – نرم افزار نظارت بر عملکرد سی پی یو کامپیوتر

یکی پخش های اصلی و تشکلی دهنده سیستمی کامپیوتر، سی پس یو (cpu) با به زبان فارسی پردازنده می باشد که دارای جسه کوچکی است، ولی بسیار کاربردی بوده و درست کار نکردن آن باعث می شود فشار زیادی به دیگر بخش های کامپیوتر متحول شود. هر چقدر سی پی یو سیستم شما از قدرت بالایی برخوردار باشد، باعث میشود تا بهتر برنامه اجرا شوند و شاهد هیچگونه گیر کرن و هنگ کردن در کامپیوتر نباشید. CPUMon Pro یکی از نرم افزار مفید و کاربردی در زمینه عملکرد سی پی یو می باشد که به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید از عملکرد سی پی یو خود در بعضی از مواقع از جمله هنگ کردن و اجرای برنامه های سنگین مطلع شوید.

این برنامه و آمار آنکه در اختیار شما قرار می دهد، نشانگر زمان واقعی و عملکرد پردازنده و همچنین نشانگر مصرف فعلی ان در برخی از مواقع می باشد که نشان می دهد. امکانات شامل رنگ تعریف شده توسط کاربر، شفافیت، آلفا ترکیب، نرخ به روز رسانی قابل تنظیم، پیش تنظیم طرح، قفل پنجره، سرعت CPU، مقدار استفاده شده از حافظه به … در برنامه ...

دانلود Speccy Pro 1.32.740 – نرم افزار نمایش تمام اطلاعات دقیق سخت افزاری

دانلود Speccy Pro 1.32.740 – نرم افزار نمایش تمام اطلاعات دقیق سخت افزاری

Speccy نام نرم افزاری کم حجم و کاربردی برای نمایش دقیق تمام اطلاعات سخت افزاری کامپیوتر می باشد. این برنامه پیشرفته می تواند به صورت دقیق اطلاعات تمام قطعات از جمله: پردازنده، مادربرد، رم، کارت های گرافیک، کارت صدا و … را به شما نمایش می دهد و حتی قادر به نمایش سرعت و وضعیت دمای سیستم کامپیوتر شما است که نرم افزارهای دیگر قادر به اینکار نیستند.

نرم افزار Speccy ساده و استفاده آسانی دارد و در اسکن بسیار سریع است. اگر دوست دارید از اطلاعات کامپیوتر خود از جمله: اطلاعات سخت افزاری، وضعیت سیتم و … خبر داشته باشید، پیشنهاد می کنیم از این برنامه استفاده کنید.

(بیشتر…)

...
دانلود CPU-Z 1.84.0 – نرم افزار نمایش مشخصات سخت افزار

دانلود CPU-Z 1.84.0 – نرم افزار نمایش مشخصات سخت افزار

CPU-Z نرم افزار بسیار کم حجم و رایگان برای جمع آوری اطلاعات سخت افزاری مخصوصا سی پی یو در سیستم عامل ویندوز است. شما می توانید با استفاده از این برنامه مفید به راحتی از مشخصات و اطلاعات سخت افزاری سیستم خود مطلع شوید، مانند: مشخصات و اطالاعت مادربرد، کارت گرافیک، سی پی یو و غیره سخت افزاری ها که حتی وضعیت عملکرد آن ها را نیز نمایش می دهد! البته این نرم افزار اطلاعاتی در مورد سرعت و عملکرد سیستم سخت افزاری کامپیوتر شما نماش می دهد که بسیار می تواند مفید باشد! دیگر نرl افزارهای زیادی در این زمینه وجود دارند که هر کدام قابلیت های خود را دارند، ولی نرم افزار CPU-Z بسیار ساده و سریع در جمع آوری اطلاعات همچن سخت افزاری است. CPU-Z یک راه حل ساده برای پیدا کردن اطلاعات سخت افزار ارزشمند ارائه می دهد، حتی قادر به شناسایی برخی از اجزای ناشناخته می باشد.

(بیشتر…)

...
دانلود IsMyLcdOK 3.03 – پیدا کردن پیکسل های سوخته مانیتور کامپیوتر

دانلود IsMyLcdOK 3.03 – پیدا کردن پیکسل های سوخته مانیتور کامپیوتر

به مرور زمان و گذست مدت ها از استفاده کامپیوتر، امکانش بسیار است که شاهد پیکسل های سوخته مانیتور باشید که البته دیدن آن ها آسان نیست و نمی توانید به راحتی از طریق نگاه کردن پیدا نمایید. ر یک ابزار کاربردی و بسیار کم حجم در زمینه سخت افزار می باشد و قادر است پیکسل های سوخته یا معیوب مانیتور را به طور کامل بررسی و مشخص کند.  پیکسل های معیوب که می تواند از استفاده بیشتر یعنی روشن ماندن مانیتور در زمان طولانی یا از سازندگان آن باید که بعد از مشخص شدن و پیدا شدن شما می توانید با روش های بسیار آن ها را از یک پیکسل سوخته به سالم تبدیل کنید و تمام پیکشل های خراب را درست نمایید.

نرم افزار IsMyLcdOK از به نوعی می توان گفت که از تمام نسخه های سیستم عامل ویندوز پشتیبانی می کند که برای بهره گیری از آن لازم نیست نصب شود و می توانید به راحتی از طریق خود دسکتاپ اجرا نمایید و تنها با یک کلیک کوچک شروع به اسکن و بررسی پیکسل های سوخته بپردازید!

GPU Caps Viewer 1.36.2.0 بررسی قابلیت های کارت گرافیک

GPU Caps Viewer 1.36.2.0 بررسی قابلیت های کارت گرافیک

از قابلیت های کارت گرافیک کامپیوترتان خبر دارید؟ اگر می خواهید از ویژگی و جزئیات کارت گرافیک با خبر بشید، پیشنهاد می کنیم از نرم افزار GPU Caps Viewer استفاده نمایید. این برنامه حجم کمی دارد، ولی قادر به دادن اطلاعات کامل فنی کارت گرافیک می باشد و همچنین توانایی تست گرافیک را نیز دارد. نرم افزار GPU Caps Viewer یک دموی تستی از ویژگی های کارت گرافیک شما نمایش می دهد که به راحتی می توانید به قابلیت ها پی ببرید.

(بیشتر…)

...