دانلود و نصب برنامه آلا – اپلیکیشن کمک درسی دانش آموزان و کنکوری ها

انتشار: 23 بهمن 1402
ورژن: 7.0.4
سیستم مورد نیاز: 6.0 و بالاتر
دانلود و نصب برنامه آلا – اپلیکیشن کمک درسی دانش آموزان و کنکوری ها

برنامه آلا جزو یکی از 10 ها اپلیکیشن برتر آموزشی برای دانش آموزان متوسطه اول تا کنکوری می باشد که شامل دهم، یازدهم و دوازدهم پایه های دبیرستان می شود. برنامه آلا اندروید توسط دانشگاه صنعتی شریف ارائه شده و در گوشی های هوشمند اندروید قابل استفاده می باشد. از مزایای آلا می توان به کیفیت بالای فیلم ها و محتوای آنها اشاره نمود.

معرفی برنامه آلا برای دانش آموزان

در این برنامه کمک آموزشی آلا مباحث از صفر و پایه  یعنی از 0 تا 100 برای کلیه دروس مورد بررسی قرار می گیرد و تا مباحث پیشرفته کنکور ادامه می یابد بعلاوه در این برنامه جزوه و آزمون هم قرار گرفته است که در این موارد نیز نیاز شما را برطرف خواهد نمود و بسیار کاربردی می باشد.

کاربران می توانند با نصب این برنامه در موبایل خود به بسیاری از ویدیوهای آموزش دست یابند که در هر ویدیو شاهد استادهای با تجربه برای تدریس دروس خواهید بود. اگر شما نیز یکی از دانش آموزان دبیرستان یا کنکوری هستید می توانید با مشاهده ویدیوهای ارائه شده رایگان سطح حلیات و درسی خود را به شدت افزایش دهید و ایرادات درسی از جمله در درس های ریاضی، شیمی، فیزیک و … را رفع نمایید.

الزامات بعد از دانلود اپلیکیشن آلا برای اندروید

لازم به ذکر می باشد که برنامه آلا در ابتدای نصب از شما یک شماره تماس و کد ملی می خواهد که برای ورود و استفاده از برنامه الزامی می باشد و می بایست بعد از نصب کردن برنامه و وارد نمودن شماره تماس تلفن همراه و کد ملی شماره تماس خود را از داخل برنامه تایید کنید که این کار با ارسال شدن یک پیامک و وارد نمودن کد چند رقمی به سادگی قابل انجام می باشد.

صفحه ورود آلا

دسته بندی های موضوعی مختلف برای مقاطع تحصیلی

برنامه آلا دارای دسته بندی های موضوعی مختلفی برای مقاطع تحصیلی (پایه دهم، یازدهم، متوسطه اول، کنکور نظام جدید…) و دروس مختلف می باشد که به سادگی در اولین بخش ورود به برنامه قابل دسترسی و مشاهده است که می توانید با توجه به نیاز خود آنها را به صورت کاملاً رایگان مشاهده کنید.

هر مبحث نیز در الاء با شماره گذاری و ترتیب آموزش داده شده است و همه چیز یکپارچه و عالی است و این شماره گذاری از گنگ بودن ترتیب بندی جلوگیری می کند و دانش آموزش به ترتیب شماره های بکار رفته در پارت های آموزشی برنامه قادر خواهد بود آموزش ها را از صفر تا صد با لذت بیشتری دنبال کند و مسیر موفقیت بلند تری را برای خود رقم بزند.

صفحه اصلی آلا

امکان ذخیره فیلم ها بعد دانلود برنامه alaatv

در اپلیکیشن آلا می توانید فیلم های آموزشی را بطور دلخواه خود آنلاین تماشا کنید یا هم این که آنها را دانلود کرده و در گوشی و موبایل اندروید خود به نمایش در آورید. یه نکته این که برای هر آموزش ارائه شده در برنامه سه کیفیت مختلف (کیفیت عالی، کیفیت خوب و کیفیت متوسط) برای دانلود در نظر گرفته شده است که می توانید بسته به سرعت اینترنت مصرفی خود مناسب ترین کیفیت را برای دانلود انتخاب نمایید.

امکان اشتراک گذاری، نشانه گذاری و نمایش خلاصه آموزش

در هر بخش از مباحث آموزشی دروس کاربران علاوه بر آموزش، قبل آموزش ویدیویی خلاصه ای از مبحثی که مورد بررسی و آموزش قرار گرفته رو بصورت متن در صفحه برنامه مشاهده خواهند کرد و این بخش یکی از مواردی است که خواستیم در اینجا بیان کنیم.

افزون بر این می توانید قسمت های رایگان آلاء را از خود برنامه مستقیماً به اشتراک بگذارید و دوستان خود را از آموزش مورد پسند خود بهره مند سازید.

یک بخش جذاب و بسیار کاربردی نیز در این برنامه وجود دارد که برای نشانه گذاری فیلم ها کاربرد دارد. یعنی با استفاده از آن قابلیت می توانید براحتی با یک کلیک آموزش دلخواه خود را به لیست مورد علاقه های خود اضافه کنید و در موقع نیاز به آن دسترسی سریعی داشته باشید که این در مواقعی خوب است که میخواهید آموزشی را چند بار ببینید یا مثلاً آموزشی را ندیده اید و میخواهید در آینده آن را یاد بگیرید این ویژگی خلاصه در این گونه موارد به کار شما خواهد آمد.

برخی بخش های مباحث دارای جزوات نیز می باشد که در قالب PDF تهیه شده اند که آنها نیز همانند فیلم های آموزشی الا به رایگان قابل دریافت هستند.

بخش های متنوع برنامه اندروید الا برای پیشرفت در دروس

از بخش های جالب برنامه آلا قسمت کارگاه های نکته و آمادگی و تست می باشد که کاملاً برای استفاده رایگان در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است. این به معنی این است که بیش از 6 هزار ساعت فیلم آموزشی و درسی رایگان قرار گرفته است بعلاوه کلی جزوه برای پیشرفت در درسها. همچنین یادآور شویم که در کارگاه های نکته و تست با حل تست ها مهارت تست زنی شما دانش آموزان به خوبی رشد خواهد کرد.

در تمام دوره های آموزشی اپلیکیشن آلا مفاهیم درسی بدور از حاشیه گویی و گنگ بودن کاملاً مفهومی و عمیق برای دوستداران آموزش به خدمت آنها ارائه می گردد.

انجمن برنامه الا برای رفع مشکلات درسی

انجمن الا

آلا دارای انجمنی می باشد که می توانید در انجمن پرسش ها و سوالات خود و بسیاری دیگر از مشکلات درسی را با کمک گرفتن از دیگر دانشجویان عضو آلا حل نمایید و آن ها را مرتفع کنید. در انجمن می توانید به سوالات دیگر دانش آموزان پاسخ دهید و تجربیات خود را با آن ها به اشتراک بگذارید و هم مسیر موفقیت با آنها باشید.

انجمن آلا یک بخش رایگان و بسیار کاربردی است که ضروری می باشد در صورت داشتن سوال از آن حتماً استفاده کنید و سوال خود را برای رسیدن به جواب آن به اشتراک بگذارید.

جالب است بدانید که در انجمن سایت برنامه آلا می توانید به سادگی و به سرعت از طریق یک ثبت نام ساده عضو شده و در آن فعالیت خودتان را شروع کنید که آلاخونه | شبکه اجتماعی آلاء همان انجمن سایت می باشد که از طریق آن می توانید یک پست ارسال کنید یا به دیگران پاسخ دهید.

همایش های برنامه الاء اندروید

همایش های آلا

بخشی از برنامه است که مطالب خوانده شده مرور و جمع بندی بشه برای بهتر بخاطر سپردن مباحث و تثبیت چیزهایی که آموخته شده در طی دوره آموزش.

این همایش ها با هزینه اندکی قرار داده شده است تا شما با آنها سریع رشد کنید و هم این که آلاء با این هزینه های اندک بتواند رایگان بودن خود را حفظ کند و در مسیر توسعه آموزش خود را ارتقاء دهد.

از این موارد که بگذریم هر روز یا هر هفته کلی فیلم جذاب آموزشی به آلا اضافه می گردد که می تواند برای آینده دانش آموزان سرنوشت ساز باشد. امید است با یاری خدا و تلاش مستمر، دانش آموزان بتوانند در این مسیر پر فراز و نشیب آموزشی به موفقیت دست یابند و خود را به قله های بالای علم و دانش نزدیک و نزدیک تر کنند.

البته علاوه بر این شما آموزش های ویدیو که می توانید از فصل های مختلف در درس های متفاوت مشاهده نمایید، می توانید از تخته خاک استفاده کنید و آزمون های مختلف را بدهید و دانسته های خود را به همراه مهارت های درسی به اجرا بگذارید و خودتان را بسنجید. در کل اگر شما هم یکی از دانش آموزان کنکوری هستید یا میخواهید خودتان را برای کنکور آینده آماده کنید پیشنهاد می کنیم، حتما از این اپلیکیشن (آلاء – تخته خاک) استفاده کنید و از آن نهایت بهره را ببرید.

ماه نما و اطلاعات کاربری برنامه آلا

ماه نما

یک بخش ویژه برای کاربران برنامه الا تدارک دیده شده است به نام ماه نما که در آن کاربران عضو شده در این برنامه درسی می توانند اطلاعات تکمیلی خود را نظیر نام و نام خانوادگی، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، ایمیل، آدرس محل سکونت و سایر موارد را پر نمایند که همه این اطلاعاتی که تکمیل می شود در خریدهای آینده ممکن است استفاده شود.

پشتیبان کامل سوالات درسی با نصب برنامه آلاء

پشتیبانی

در خیلی موارد حتی برای دانش آموزان زرنگ و باهوش و استعداد بالا ممکن است سوال درسی پیش بیاید یا ممکن است بخواهید مسائلی که در درس با آنها مواجه شده اید را با دیگران به اشتراک بگذارید و به پاسخ برسید. در اینجاست که انجمن الا در کنار شماست تا علاوه بر استفاده از این انجمن برای رفع مسائل درسی با دیگران از داخل برنامه نیز به ارسال تیکت و اشتراک گذاری مسائل مربوطه به برنامه یا سایر موارد باشید. پشتیبانی این برنامه شما را تنها نخواهد گذاشت و اگر بخواهید می توانید از انجمن آلا که از سراسر کشور عضو دارد و دانش آموزان زیادی در آن فعالیت دارند کمک بگیرید و قطعاً کسی به کمک شما خواهد آمد نگران نباشید!

همونطوری هم که در یکی از پاراگراف های بالا گفتیم انجمن الا از داخل خود برنامه قابل دستیابی است و نیازی به باز کردن سایت نیست هر چند که از سایت هم میتونید استفاده کنید ولی برنامه راحتره.

مدرسه آنلاین الا دارای بخش ستارگان عدالت آموزشی آلاء – کنکور 1400 که در اون با رتبه های برتر الاء مصاحبه انجام می شود. که می توانید از تجربه های رتبه های برتر کنکور بصورت کاملاً رایگان بهره ببرید و لذت شیرینی متفاوت رتبه برتر بودن را بچشید.

برخی ویژگی هایی که بعد نصب برنامه آلا خواهید داشت:

 • تدریس کنکوری درس ها به صورت آسان و صحیح
 • وجود ویدیوهای آموزشی کامل برای هر فصل از هر درس
 • تدریس درس های فیزیک، شیمی و ریاضی تجربی و ریاضی فیزیک
 • وجود استادان دانسته و با تجربه برای تدریس دروس مختلف
 • داشتن کلیه مجوزهای لازمه مانند اینماد و نماد مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
 • داشتن انجمن با وجود آلایی های سراسر کشور برای پرسش و پاسخ
 • آزمون های مختلف برای تست  سنجش مهارت های درسی
 • قابلیت فیلتر کردن بر اساس نظام آموزشی و بر اساس موارد کاربردی
 • دارای پرفایل کاربری مخصوص هر کاربر و قابلیت دسترسی به محصولات خریداری شده در هر زمان
 • امکان واریز پول به کیف پول برنامه برای خرید در آینده از طریق آن
 • دارای بخش قوانین و مقررات که از طریق پروفایل کاربری قابل دسترسی می باشد.
 • دارا بودن ویژگی تنظیم پوسته سیاه و سفید محیط کاربری
 • ویژگی های حرفه ای و تخصصی آموزشی
 • قابلیت دسترسی به انجمن آلا از داخل برنامه با بخش بندی های متنوع و کاربردی

نصب برنامه آلا تغییرات جدیدی با خود می آورد!

تغییرات

 • رابط کاربری اپ کاملاً بهبود و ارتقاء یافته است.
 • تم دارک یا به اصطلاح پوسته سیاه افزوده شده که قابل تغییر و تنظیم است.
 • قابلیت نشانه گذاری برای فیلم ها، مجموعه ها و محصولات از این نسخه میسر می باشد.
 • جهت نمایش و ویرایش مشخصات کاربر صفحه ماه نما افزوده شده است.
 • قابلیت جذاب و پرطرفدار ارسال و نمایش تیکت پشتیبانی افزوده شده است.
 • نسخه اولیه زمان کوب فیلم ها و تلسکوپ آلاء اضافه گردیده.
 • صفحه محصولات و جزوه های من بعلاوه صفحه داشبورد من باز طراحی شده است.
 • ویژگی مهم تغییر شماره موبایل از این نسخه به بعد امکانپذیر می باشد که در نسخه های قبلی این قابلیت وجود نداشت.
 • مشکلات نسخه قبلی برنامه که توسط کابران این برنامه گزارش شده بودند رفع گردیده است.

 

روش بروز رسانی برنامه آلاء

بروزرسانی

کاربران اپلیکیشن آلا این امکان را دارند که برای دریافت بروزرسانی به سایت آلا مراجعه نموده یا از طریق وبسایت میلاد دانلود این کار را انجام دهند. لازم به توضیح می باشد در صورتی که اشکالی در برنامه مشاهده نمودید می توانید از طریق سیستم تیکت یا انجمن الا مشکل را به گوش توسعه دهندگان برسانید.

با دانلود برنامه آلا دهم تا کنکور را حرفه ای شوید!

اپلکیشن آلا برنامه گسترده ای را برای مقاطع تحصیلی مختلف دارد و بدین جهت از دهم تا قبول شدن در کنکور را شامل می شود. که با راهنمایی اساتید خواهید توانست به نتایج عالی و خوبی در هر مقطع تحصیلی که مشغول هستید برسید و خود را برای کنکور آماده تر کنید.

مقطع تحصیلی برنامه آلا

برنامه آلا ابتدایی شامل چه دروسی می شود؟

طبق دسته بندی سایت رسمی آلا پایه تحصیلی هفتم شامل ریاضی و ادبیات، پایه ابتدایی هشتم ریاضی، هندسه و ادبیات و آخر سر نهم پایه ابتدایی شامل صرفاً درس ریاضی می باشد. که جهت دسترسی به آموزش ارائه شده پایه های تحصیلی ابتدایی یا باید اپلیکیشن الاء را نصب نمایید یا اینکه از طریق سایت رسمی بصورت برخط برای یادگیری اقدام نمایید.

دانلود برنامه آلا نسخه جدید خوبه یا دانلود پادرس؟

همان طور که همه می دانیم و شاهد هستیم در هر حوزه ای رقبای سر سختی وجود دارد و در حوزه اپلیکیشن های آموزشی و کمک درسی نیز الا از این قائدی مستثنا نیست و رقیبی به اسم پادرس دارد که می تواند در آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. پیشنهاد می کنیم جهت یادگیری ملموس تر حتماً برنامه پادرس را نیز از دست ندهید.

دریافت فایل‌ها...
راهنمای فعال سازی

روش کپی صحیح دیتاها

آن دسته از فایل های اندرویدی که دارای دیتا باشند در لیست فایل های قابل دریافت سایت قرار می گیرد که الزامی است آن فایل دیتا نیز دریافت گردد و در حالتی که با فرمت zip باشد ابتدا آن را استخراج نمایید. توجه نمایید مسیر فایل های دیتا در پوشه Android حافظه داخلی گوشی می باشد. در فولدر Android دو پوشه دیگر به اسم obb و data موجود می باشد.

حال بایستی برای این که بدانیم کجا باید فایل دیتا کپی شود پوشه استخراجی دیتا را باز کنید و فرمت فایل را بیابید. اگر پسوند دیتا obb بود بایستی در فولدر obb کپی شود. اگر در فرمت های دیگر بود باید در پوشه data فایل ها همراه با پوشه خودشان کپی شوند.

لازم به توضیح است که برخی دیتاها در حافظه جانبی sd card شناسایی نمی شود. پس سعی کنید آنها را در حافظه اصلی گوشی قرار دهید. همچنین در صورتی که پوشه obb در داخل مسیر Android گوشی تان موجود نبود باید به همین نام یعنی obb پوشه ایجاد نمایید.

اشتراک گذاری مطلب
5 دیدگاه

خوشحال می شویم دیدگاهتان را در رابطه با این مطلب به اشتراک بگذارید.

 1. Manei
  22 فروردین 1403

  سلام
  ببخشید من برنامه رو نصب کردم اما نمیتونم وارد بشم
  هرچی کدملی و شماره رو نمیزنم نمیتونم وارد بشم

  • ابولفضل
   23 فروردین 1403

   سلام اطمینان حاصل کنید که شماره موبایل درست است و اینکه فیلترشکن رو خاموش کنید و از اتصال اینترنت مطمئن شوید.

 2. حنانه
  15 فروردین 1402

  چرا آموزش دروس دهم رو نمیاره؟؟؟؟

  • ابولفضل
   15 فروردین 1402

   سلام. ممکن است ایراد از برنامه باشد. می‌توانید برای دسترسی به دروس دهم از سایت رسمی آلا اقدام نمایید.

 3. دانیال نورعلب
  18 تیر 1401

  عاللللللل